Vymýšlení Valentýnského koktejlu

Jelikož se blíží Valentýn, tak jsme se rozhodli vytvořit Valentýnský koktejl. V hlavě jsme měli představu o narůžovělém drinku podávaném ve skleněné lahvičce s názvem LOVE POTION.


První naše myšlenky byly udělat koktejl, který by byl sladký, ale zároveň i malinko nahořklý. Nad vizuálem koktejlu jsme se ani nemuseli rozmýšlet, růžová byla jasná volba k Valentýnskému koktejlu. Aperol i Campari by nám pomohlo splnit dvě podmínky – nahořklost i barvu. Dále jsme potřebovali použít co nejvíc bezbarvých ingrediencí, aby nám vznikla pěkná, růžová barva. Rozhodli jsme se tedy použít: Bílý rum, campari/aperol, domácí heřmánkový sirup, citronovou šťávu. Zkusili jsme různě poupravit množství ingrediencí, ale pořád to nebylo ono.

campari, aperol, rum, heřmánek, citron

Barva byla trochu mimo a chuťově to bylo dost hořké, takže jsme se rozhodli celý koktejl překopat. Jak jinak dosáhnout výsledku, se kterým bychom se spokojili? Jak vytvořit nápoj, který by byl krásně růžový a přitom by v něm šlo cítit vše, co do něho dáme? Odpověď jsme našli v šípkovo-ibiškovém čaji, ze kterého jsme si udělali sirup.
Tím pádem jsme nemuseli použít campari/aperol. Pro přidání trochu komplexity jsme použili broskvový likér a pár kapek bitters. A musíme říct, že finální verze je výborná! Je to o trochu sladší koktejl, než normálně děláme, ale k Valentýnu si to klidně dopřejeme 😀

Finální podoba drinku je tedy: Bílý rum, broskvový likér, domácí šípkovo-ibiškový sirup, citronová šťáva a pár kapek bitters

Pro tuhle krásku si k nám budete moci přijít tenhle Valentýnský víkend – 12-14/02/21